Právě děláme

Kácení výplňové borovice II

07.02.2012 20:12
Než udeřily silné mrazy, tak jsem kácel tuto lesní borovici. Svoji výplňovou funkci již dávno splnila, a proto již na zahradě nebyla potřeba. Její místo v kompozici nahradí zeravy západní (Thuje occidentalis) rostoucí přímo pod ní a blízko rostoucí smrk ztepilý cultivar Cupressina (Picea abies 'Cupressina). Kácení ztěžovalo její umístění v těsném rohu zahrady; všudy přítomné dřeviny, které se nesměli poškodit; jezírko, které bylo přímo pod ní a blízká lampa s plotem...

Kácení výplňové borovice I

23.01.2012 19:51
Byl jsem zavolán zákazníkem na konzultaci ohledně černé borovice, které propadávali jehlice. Každý rok to bylo horší. Jelikož tato borovice tvořila výplň a rostly okolo další vhodné stromy, které by ji nahradily, tak jsme se s majitelkou domluvili na jejím skácení.       

Řez vrb

17.01.2012 21:47
Zavolal mi zákazník, že by potřeboval na chatě u Berounky ořezat vrby.  Tyto vrby drží břeh před podemletím a již v minulosti byly tvarovány. Proto jsem na nich použil řez "na  hlavu".         

Řez jabloní

12.01.2012 19:17
V jedné vesinici nedaloko Kladna jsem řezal jabloně a zárověň jsem odstraňoval neperspektivní stromy a keře. Po skácení jedné jabloně je na řezné ploše kmene vidět hniloba dřevokaznou houbou.

Kácení ořešáku

07.01.2012 18:46
Strom rostoucí na dvorku u staré zástavby a obestavěn kůlnou, garáží a přístřeškem na dřevo. Klasické skácení nebylo možné, a proto se strom musel "rozebrat" a bezpečně naspouštět.     

Kácení smrku

12.12.2011 17:14
Nedaleko Jičína jsem arboristickou technikou kácel smrk ztepilý. Rostl na malé zahrádce mezi plotem a domem. Kolem smrku vedlo elektrické vedení a pod ním bylo posezení s krbem. I přes velmi nepříznivé počasí (celodenní déšť a vítr) jsem smrk bezpečně skácel a přitom vše zůstalo zachováno v původním stavu.